Fale Radiowe

Z upływem lat skóra wiotczeje i traci jędrność a jej ogólna kondycja ulega pogorszeniu. Jednak zmarszczki i inne skórne deformacje mogą powstać nie tylko na skutek procesów starzenia, ale także z powodu nieodpowiedniego trybu życia, zaburzeń hormonalnych, czy też pod wpływem czynników zewnętrznych. Jest wiele sposobów na to by przywrócić jej dawny wygląd, jednak jednym z lepszych jest zastosowanie technologii fal radiowych.

Urządzenie wykorzystuje fale radiowe, co daje nowe możliwości w walce z oznakami starzenia się skóry oraz utratą jej elastyczności. Technologia RF ma też zastosowanie przy rozbijaniu tłuszczu i modelowaniu sylwetki.

Technologia fal radiowych polega na ogrzaniu warstw skóry poprzez prądy o częstotliwości radiowej, czyli większej niż 500kHz. Dzięki możliwości precyzyjnego określenia dawki fal radiowych, zabieg ten jest bezbolesny i działa w obrębie wybranej strefy na skórze.

Fale radiowe oddziałują w obrębie wybranego obszaru i wnikają w skórę do głębokości około 20mm – dzięki temu nie wpływają na całe ciało. Przenoszą energię do głębszych warstw skóry, co prowadzi do podgrzania struktur skóry i tkanki tłuszczowej. Ma to na celu pobudzenie produkcji kolagenu, a także zwiększenie metabolizmu i kurczenie się komórek tłuszczowych. Powoduje to redukcję tkanki tłuszczowej, podciągnięcie zwiotczałych obszarów skóry i wygładzenie zmarszczek.

Ogrzanie komórek tłuszczowych prowadzi do wydzielenia płynnego tłuszczu w postaci kwasu tłuszczowego oraz zwiększa ich metabolizm. Tłuszcz ten przemieszcza się do przestrzeni międzykomórkowych, a następnie jest transportowany do układu krwionośnego. Tam jest trawiony przez wątrobę oraz wydalany przez nerki i system trawienny.

Lifting polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych. Pod wpływem ciepła ulegają one skurczeniu, a wtórnie także napięciu. Wytwarzane ciepło przyczynia się do przyspieszonego syntetyzowania białek przez fibroblasty. Białka są niezbędne do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki nim skóra staje się bardziej elastyczna i napięta.

Wskazaniami do wykonania zabiegu przy użyciu fal radiowych są:

  • skóra poddana procesom starzenia
  • zmarszczki i deformacje skórne
  • cellulit
  • zwiotczała i mało elastyczna skóra
  • otłuszczona sylwetka

Cennik:

RF zabiegi na twarz:
RF okolicy oczu 80 zł
RF twarzy 130 zł
RF twarzy, szyi, dekoltu 170 zł
RF twarzy +peeling+mezoterapia bezigłowa+maska 250 zł
RF twarzy, szyi, dekoltu+peeling+ mezoterapia bezigłowa+maska 290 zł
RF zabiegi ciało:
RF ramion 150 zł
RF brzucha 150 zł
RF pleców 150 zł
RF ud 200 zł
RF ud +pośladków 250 zł