Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej

Przeciwwskazaniami do wykonania liposukcji ultradźwiękowej są:

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • ostre i przewlekłe choroby
 • zmiany chorobowe na skórze
 • niektóre zaburzenia hormonalne
 • podwyższona temperatura ciała
 • metalowe implanty
 • wkładka wewnątrzmaciczna
 • rozrusznik serca
 • nowotwory, guzy
 • stosowanie leków przeciwzapalnych
 • żółtaczka, wirus HIV, wirusowe zapalenie wątroby (WZW)
 • cukrzyca
 • żylaki
 • epilepsja
 • łuszczyca
 • osteoporoza
 • opryszczka

Ilość odpowiedzi: 26

 1. agiza pisze:

  Choruję od 14 lat na zakrzepicę -V czynnik Leiden. Jestem pod stałą kontrolą lekarską. Po trzech ciążach mam sporo do zrzucenia. Mimo stosowania różnych diet oraz zwiększenia aktywności fizycznej nie ma efektów zadawalających. Czy moja choroba pozwala na skorzystanie z zabiegów?

  • Salon Viviean pisze:

   Zakrzepica może być jednym z przeciwwskazań do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej. Jednak w zależności od przypadku przeciwwskazania nie muszą być bezwzględnymi. W przypadku czynnych chorób zawsze niezbędna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, który musi wydać pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Radzimy udać się na konsultację i zapytać o bezpieczeństwo stosowania fal ultradźwiękowych, fal radiowych i drenażu limfatycznego. Prosimy pamiętać, że zabiegi te wykonuje się w serii co najmniej 8 w około 7-10 dniowych odstępach czasu. W trakcie serii zabiegów praca układów krwionośnego, limfatycznego i pokarmowego jest obciążona z powodu transportu i metabolizmu uwolnionego z tkanki tłuszczu. Takie zaburzenia mogą być groźne w przypadku niektórych chorób.

 2. roxanita pisze:

  jakie moga byc konsekwencje zrobienia dwoch zabiegow liposukcji ultradzwiekowej w drugim tygodniu ciazy

  • Salon Viviean pisze:

   Trudno przewidzieć jakie mogą być skutki wykonania takich zabiegów w czasie ciąży. Niejednokrotnie słyszy się o przypadkach, kiedy kobiety nieświadome tego, że są w ciąży poddawały się różnym zabiegom, które całe szczęście nie wpłynęły na przebieg ciąży i zdrowie dziecka. Może się jednak okazać, że w przypadku działania kawitacji lub fal radiowych w okolicach brzucha było to bardzo szkodliwe dla płodu. Radzimy jak najszybciej udać się do ginekologa prowadzącego ciążę i powiedzieć mu o zaistniałej sytuacji, ale najpierw proszę dowiedzieć się w gabinecie, w którym wykonywała Pani takie zabiegi, jakie zjawiska fizykalne i czynności wchodziły w skład zabiegu i ile każdy z etapów trwał. Lekarz świadomy zagrożenia będzie w stanie prawidłowo poprowadzić ciążę i właściwie zareagować na problemy. Życzymy dużo zdrowia.

 3. Stanisław pisze:

  Jestem zainteresowany redukcją “oponki” w talii.
  Mam jednak od kilkunastu lat tzw. gwóźdź Cr-V w obojczyku. Ogólne przeciwwskazania o tym mówią, jednak nie bardzo wiadomo dlaczego. Proszę o wytłumaczenie i czy mimo wszystko można się zdecydować na zabieg.

  • Salon Viviean pisze:

   Panie Stanisławie, obecność implantów metalowych jest przeciwwskazaniem do liposukcji ultradźwiękowej i nie możemy go zignorować. Fale ultradźwiękowe stosowane podczas zabiegu oddziałują na cały organizm, wówczas zachodzi interakcja z implantem, która może objawiać się dyskomfortem, silnym bólem głowy lub okolicy implantu. W celu poznania faktów naukowych i zjawisk fizycznych zachodzących w takim przypadku, sugerujemy skonsultować się z lekarzem specjalistą lub zgłębić temat w literaturze naukowej.

 4. Asia pisze:

  Witam, proszę o informację co takiego dzieje się z wkładką podczas zabiegu, że nie można go wykonywać ? Dopiero od miesiąca jestem posiadaczką wkładki (miedź nie hormony) i nie bardzo wiem w czym taki zabieg przeszkadza. Nie może chodzić o temperaturę bo w takim wypadku wkładka przestawałaby działać w saunie ?? Bardzo proszę o informację czy zabieg taki może uszkodzić wkładkę ?? kiedyś miałam takie zabiegi, ostatnio przybrałam 3 kg i chciałabym je od razu zlikwidować ale troszkę się boję o skuteczność wkładki …

  • Salon Viviean pisze:

   Elementy metalowe są przeciwwskazaniem do stosowania ultradźwięków w danej okolicy, między innymi wkładka wewnątrzmaciczna. Może przestać ona pełnić swoją funkcję, może ulec uszkodzeniu, a klientka podczas zabiegu może odczuwać dyskomfort. Nie ma jednak jednoznacznych badań, określających w jakim stopniu kawitacja i prąd wpływają na wkładkę i jej funkcjonowanie. Jest to ogólne zalecenie lekarzy, naukowców i producentów tego rodzaju urządzeń. W tym przypadku profilaktycznie radzimy zrezygnować z zabiegów w okolicach brzucha, chyba, że jest Pani w stanie podjąć ryzyko związane z możliwością zajścia w ciążę.

 5. Agnieszka pisze:

  Czy torbiel na jajniku jest przeciwwskazaniem do wykonania liposukcji ultradźwiękowej?

  • Salon Viviean pisze:

   Ogólnie mówiąc, torbiel może być przeciwwskazaniem. Ultradźwięki i prądy mogą być w tym przypadku przyczyną komplikacji, nawet jeśli aktualnie torbiel ma charakter łagodny.
   Ponieważ są różne przyczyny powstawania torbieli i różnie z nimi się postępuje, radzimy skonsultować się lekarzem prowadzącym, aby wydał opinię, czy zabieg liposukcji ultradźwiękowej może wpłynąć w Pani przypadku na rozwój choroby i stan torbieli, czy nie. Zawsze radzimy zachować ostrożność.

 6. Iwona pisze:

  Wyczytałam, że nadciśnienie tętnicze jest jednym z przeciwskazań wykonania liposukcji ultradźwiękowej. Nadmieniam, iż leczę się od kilku lat i jestem pod stałą kontrolą lekarza. Jeżeli choroba ta rzeczywiście jest porzeciwskazaniem do zabiegu to bardzo proszę odpowiedzieć dlaczego?
  Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami.
  Iwona z Elbląga

  • Salon Viviean pisze:

   Witamy, ogólnie mówiąc, jeśli jest się pod stałą kontrolą lekarza, choroba jest leczona i nie wpłynęła negatywnie na pracę poszczególnych układów i narządów, w tym przypadku szczególnie na układ limfatyczny, nerki i wątrobę, to zabieg teoretycznie jest bezpieczny. Mimo to, każdy przypadek jest indywidualny i zalecamy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, aby wyraził swoją opinię.

 7. ola pisze:

  Antykoncepcja doustna jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegow liposukcji ultradzwiekowej. Umie mi Pani wytlumaczyc dlaczego? I przy jakich formach antykoncepcji zabieg ten moze byc wykonywany?

 8. Kasia pisze:

  Witam,
  Czy wykonywanie liposukcji ultradźwiękowej ma jakikolwiek wpływ na organizm osoby wykonującej zabieg. ( opóźnienie miesiączki) ?

  • Salon Viviean pisze:

   Witam, zabieg liposukcji ultradźwiękowej nie ma żadnego wpływu na osobę, która wykonuje zabieg. Jeśli zaś chodzi o klienta, to nie zaobserwowano do tej pory takiego wpływu.

 9. Ania pisze:

  Witam, czy przeciwwskazaniem do peelingu kawitacyjnego jest wkład metalowy w zębie i wkładka wewnątrzmaciczna? Jakie mogą być konsekwencje wykonania takiego peelingu u osoby posiadającej w organizmie wyżej wymienione metale?

  • Salon Viviean pisze:

   Przeciwwskazaniem do wykonania peelingu kawitacyjnego twarzy jest wkład metalowy w zębie. Wkładka wewnątrzmaciczna jest przeciwwskazaniem do ultradźwięków, ale nie do peelingu twarzy, a do liposukcji ultradźwiękowej w okolicach brzucha, pośladków, a nawet ud. Wykonanie peelingu kawitacyjnego na twarzy przy aparacie nazębnym lub metalowym implancie zęba może powodować dyskomfort podczas zabiegu, nasilenie ultradźwięków, ból głowy. Nie są powszechnie znane przypadki zdrowotnych skutków ubocznych peelingu w takich przypadkach, jednakże są one odradzane ze względów bezpieczeństwa.

 10. kaya pisze:

  OKRES KARMIENIA PIERSIA JEST PRZECIWSKAZANIEM A JAKIE MOGĄ BYĆ SKUTKI PODDANIA SIE ZABIEGOM LIPOSUKCJI ULTRADZWIĘKOWEJ W TYM OKRESIE ?

  • Salon Viviean pisze:

   W czasie laktacji nie należy wykonywać żadnych zabiegów fizykalnych, czyli opartych na zjawiskach fizycznych (prądy, fale radiowe, ultradźwięki, światło itd.). Liposukcja ultradźwiękowa to nic innego, jak działanie dźwiękami o wysokiej częstotliwości. Efektem takiego działania jest podgrzanie tkanek. Zarówno fale dźwiękowe, jak i wysoka temperatura mogą wpływać na jakość i strukturę produkowanego mleka. Zmiana jakości i struktury mleka może wpłynąć na jego zubożenie w składniki odżywcze. Ponadto dziecko instynktownie może odrzucić tak zmodyfikowany pokarm.

 11. Liliana pisze:

  Czy podwyższony cholesterol jest przeciwwskazaniem do wykonania serii zabiegów liposukcji?

  • Salon Viviean pisze:

   Ogólnie, u osób zdrowych czasowo podwyższony poziom cholesterolu nie jest przeciwwskazaniem do wykonania liposukcji ultradźwiękowej. Jeśli jednak zbyt wysoki poziom cholesterolu jest wynikiem zaburzeń metabolizmu i osoba z takim problemem jest pod stałą opieką lekarza, to zalecamy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
   Należy pamiętać także, że liposukcja ultradźwiękowa jest metodą wspomagająca zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednocześnie musi być zachowana lekkostrawna, niskotłuszczowa dieta i zwiększona aktywność fizyczna.
   Po zabiegu liposukcji tłuszcz, który wydostał się z komórek tłuszczowych transportowany jest poprzez naczynia krwionośne do wątroby i tam zostaje w naturalny sposób zmetabolizowany. Lekkostrawna dieta jest wówczas potrzebna, aby nie obciążać dodatkowo wątroby i pozwolić jej prawidłowo funkcjonować, a zwiększenie aktywności pomoże spalić uwolniony tłuszcz.
   Jeśli w trakcie serii zabiegów liposukcji ultradźwiękowej brak jest ćwiczeń fizycznych i stosowana jest dieta tłusta i ciężkostrawna, to zabiegi te nie przyniosą pożądanych rezultatów.

 12. Ewelina pisze:

  Witam,
  Czy posiadanie wkładki domacicznej Mirena jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu liposukcji ultradźwiękowej??

  • Katarzyna pisze:

   Wszelkie metalowe implanty, w tym wkładka domaciczna jest przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej. Wkładki wykonane są z miedzi lub srebra.
   Podczas zabiegu dochodzi do przegrzania komórek, nawet do 60 stopni. Wytworzone ciepło, może doprowadzić rozgrzania elementów wkładki, co może mieć skutki uboczne.
   Przed podjęciem decyzji, proszę skonsultować się jeszcze z lekarzem.

 13. Mimi pisze:

  Witam, czy keloidy są przeciwwskazaniem do kawitacji ultradźwiękowej, bo na pewnej stronie tak wycyztałam, jeśli tak to dlaczego?

  • Katarzyna pisze:

   Keloid, to inaczej bliznowiec. Niestety skłonność do bliznowacenia, którą Pani ma, jest przeciwwskazaniem do wykonania peelingu kawitacyjnego. Ultradźwięki mogłyby nasilić Pani zmiany lub pogorszyć ich stan. Proponuję skontaktować się z dermatologiem w celu ich usunięcia. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

+48

 • sie 12, 2014, dodał(a): Salon Viviean

  Środki antykoncepcyjne w niektórych przypadkach mogą być przeciwwskazaniem, ale wiele kobiet przyjmuje je i po zabiegu depilacji laserowej nie dzieje...

 • sie 12, 2014, dodał(a): Klara

  Witam. Chciałam zapytać czy zażywanie tabletek antykoncepcyjnych (Diane 35), które stosuję również ze względu na zmiany trądzikowe, jest przeciwwskazaniem do depilacji...

 • sie 12, 2014, dodał(a): Karlo

  Uprzejmie dziękuję za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Rzeczywiście chodziło mi o zabieg chirurgiczny. Jednak w związku z moimi wątpliwościami i...