Depilacja laserowa – pytania, odpowiedzi

Depilacja laserowa (inaczej epilacja) jest absolutnym hitem w dziedzinie medycyny estetycznej. Obecnie to najskuteczniejszy sposób usuwania zbędnego owłosienia z dowolnych partii naszego ciała. Stworzenie tej unikatowej technologii pozwala raz na zawsze rozwiązać problem wciąż odrastających włosków i zrealizować marzenia o idealnie gładkiej skórze.

Wzrost popularności epilacji zrodził wiele pytań i wątpliwości co do bezpieczeństwa emitowanego podczas zabiegu światła. Okazuje się jednak, że większość z tych obaw w starciu z rzeczywistością staje się mitem.


►Czy depilacja laserowa jest metodą bezpieczną?

TAK! Pamiętajmy, że jest to metoda nieinwazyjna. Światło lasera uszkadza mieszki włoskowe, ale nie niszczy naskórka. Dlatego stosowanie depilacji laserowej w najdelikatniejszych partiach naszego ciała, np. okolice bikini, górna warga, pachy czy sutki nie stanowi żadnego zagrożenia.


►Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bolesnym?

Wszystko zależy od poziomu wytrzymałości pacjenta na ból i wyboru depilowanej powierzchni. Jednak są miejsca, które wymagają od nas szczególnej cierpliwości, np. okolice bikini lub pachy. Najczęściej poczucie dyskomfortu ogranicza się do delikatnego pieczenia bądź szczypania.


►Dlaczego całkowita skuteczność depilacji laserowej wiąże się z wykonaniem kilku zabiegów?

Niestety włosy nie rosną równocześnie. Światło lasera działa tylko na te, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu. Dlatego wykonanie jednej sesji zapewnia usunięcie najwyżej 30% całego owłosienia.


►Czy depilacja laserowa jest zawsze zabiegiem skutecznym?

Nie u wszystkich osób depilacjia laserowej jest tak samo skuteczna. Włosy, które są jasne i cienkie nie pochłaniają odpowiedniej ilości światła imitowanej przez laser. W związku z tym brak właściwej temperatury sprawia, że skuteczność lasera jest bardzo ograniczona. Z zabiegu powinny zrezygnować również osoby o ciemnej karnacji, ponieważ wysokie stężenie melaniny w skórze pełni funkcję ochronną i osłabia działanie lasera.


►Czy zabieg depilacji laserowej można przeprowadzić w każdej chwili?

NIE. Odpowiednie przygotowanie skóry jest jednym z czynników gwarantujących zadowalający efekt. Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, wypoczęta i nieopalona. Ważne jest również, by depilowane powierzchnie nie były zmienione chorobowo (skaleczone lub zaczerwienione).


►Dlaczego przed depilacją laserową golimy włosy?

Ponieważ włoski podczas zabiegu ulegają spaleniu. W związku z tym te, które wyrastają ponad powierzchnię skóry mogą być przyczyną poparzeń naskórka. Poza tym ogranicza to działanie lasera, którego światło (w takim przypadku) rozprasza się na odrośniętym włosie.


►Czy każdy może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

NIE. Niestety są choroby, które automatycznie dyskwalifikują pacjenta do zabiegu, np. łuszczyca, bielactwo, opryszczka. Od depilacji laserowej powinny się wstrzymać kobiety w ciąży. Czynnikiem dodatkowym może być nadwrażliwość pacjenta na światło lub posiadanie skóry skłonnej do przebarwień.


►Czy skóra po depilacji laserowej wymaga od nas szczególnej pielęgnacji?

TAK. Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa i potrzebuje specjalnego traktowania. Na przynajmniej 4 tygodnie musimy odłożyć wizyty w solarium czy opalanie na słońcu. Laser wysusza skórę, dlatego powinniśmy nawet kilka razy dziennie używać kremów nawilżających (najlepiej z wysokim filtrem). Pamiętajmy, by nie narażać skóry na podrażnienia. W związku z tym bezwzględnie nie należy używać kosmetyków na bazie alkoholu, ani stosować peelingów.


►Czy depilacja laserowa jest zabiegiem czasochłonnym?

NIE. Nie musimy na ten zabieg poświęcać całego dnia. Wystarczy, że przeznaczymy na niego od 15 minut do maksymalnie 3 godzin. Wszystko zależy od wyboru powierzchni przeznaczonej do depilacji.


►Praktyczne rady dla osób zdecydowanych na zabieg depilacji laserowej:

Pamiętajmy, że przy wyborze odpowiedniego gabinetu kosmetycznego nie powinniśmy kierować się jedynie ceną. Nie obawiajmy się zapytać, czy sprzęt przeznaczony do depilacji jest opatrzony certyfikatem bezpieczeństwa.

  • Pamiętajmy, że zabieg powinien być poprzedzony dokładnym wywiadem.
  • Pamiętajmy, że dobre przygotowanie skóry do zabiegu gwarantuje satysfakcjonujący efekt.
  • Pamiętajmy, że skóra po zabiegu wymaga od nas szczególnej pielęgnacji.

  • Kati

    Czy przed zabiegiem depilacji pełnego bikini i pach mogę zastosować maść emla? Czy depilacja wykonywana jest małą czy dużą głowicą?

    • Katarzyna

      Oczywiście jest to krem znieczulający. Należy go nałożyć około 2 godzin przed zabiegiem. Wykonujemy depilację laserową małą głowicą.

  • Joanna

    Witam.
    Jestem zainteresowana depilacją brzucha jednak od dłuższego czasu staram się o dziecko, dlatego chciałabym się dowiedzieć jaki wpływ będzie miało przeprowadzenie takiego „zabiegu”.
    Pozdrawiam
    Joanna

    • Katarzyna

      Zabieg epilacji laserowej nie ma żadnego wpływu na zajście w ciążę. Impuls lasera przenika około 2,5 mm w głąb skóry. Jest to zbyt płytko, aby miało wpłynąć na jakikolwiek narząd w organiźmie, a tym bardziej na zajście w ciążę.

  • paniczka

    dziękuje za odpowiedz, a czy wasz salon wykonuje taka depilacje w ramach bikini głębokiego?

    • Katarzyna

      Oczywiście ;] Jeśli jest Pani zainteresowana proszę o podanie nr tel na stronie „Szybki kontakt” lub też na nasz adres mailowy salon@viviean.pl postaramy się jak najszybciej z Panią skontaktować. Pozdrawiam :]

  • paniczka

    Witam, mam pytanie laserem light sheer można depilować włoski z warg sromowych gdzie skora jest bardziej brązowa ?

    • Katarzyna

      Owszem można przy użyciu mniejszych parametrow, ale jest to miejsce bardzo bolesne.

  • Anna

    Ja się niestety zgodzić nie mogę sama jestem kosmetologiem i muszę powiedzieć, że przy braniu tego typu leku nie trzeba przerywać kuracji, ponieważ możemy doprowadzić do rozregulowania tarczycy zwłaszcza po okresie pooperacyjnym a epilację laserową można wykonać bez problemu. Nadmienię iż sama od dziecka biorę leki na tarczycę (letrox również zażywałam) i miałam wykonywany zabieg kilkakrotnie. Jedynie przy nadczynności lub niedoczynności bym się wstrzymała aż poziom hormonów zostanie wyrównany i przy świeżej operacji tarczycy przez jakiś czas. Zabieg przeprowadzał mi lekarz dermatolog w bardzo znanej sieci klinik.
    Pozdrawiam

    • Katarzyna

      Na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie pacjenta, satysfakcje z wykonanego zabiegu, a stosowanie jakichkolwiek leków hormonalnych może wpłynąć na końcowe efekty epilacji. Nie chcemy pobierać pieniędzy za wykonane zabiegi od naszych klientów w momencie kiedy nie jesteśmy przekonani o ich rezultatach.

  • Marianna

    Witam!
    Jednym z przeciwwskazań do depilacji laserowej jest choroba endokrynologiczna. Jestem po operacji tarczycy i od wielu lat systematycznie przyjmuje lek o nazwie Letrox. Czy mogę poddać się depilacji „wąsika”?
    Pozdrawiam, Marianna

    • Katarzyna

      Lek, który Pani przyjmuje jest lekiem hormonalnym. Jakiekolwiek terapie hormonalne są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej. Tego typu terapie powinno się odstawić na okres 6 miesięcy przed zabiegiem i dopiero wtedy możemy wykonać zabieg epilacji laserowej.

  • Anna

    Mam takie pytanie jak mniej wiecej wyglada depilacja bikini? zastanawia mnie to bo jest to dosc intymne miejsce:) a chcialabym zdecydowac sie na ten zabieg. Dziekuje za pomoc.

    • Kasia

      W pierwszej kolejności przeprowadzamy wywiad, który ma na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu, następnie wykonujemy bezpłatną próbę laserową. Zabieg depilacji laserowej bikini trwa około 40 min w zależności od tego jaki rodzaj bikini Pani wybierze: niepełne – obejmuje obszar poza bielizną, całkowite – obejmuje obszar poza bielizna i pod. W dniu zabiegu powinna się Pani ogolić, skóra powinna być także nawilżana przed zabiegiem, żeby uniknąć podrażnień. Kiedy już przystąpimy do zabiegu otrzyma Pani majteczki jednorazowe. Podczas zabiegu może Pani odczuwać delikatne pieczenie bądź ukłucie. Zapraszam do naszego salonu, gdzie udzielimy Pani więcej informacji lub pod nr telefonu 534-535-535.