Zamykanie naczynek – na czym polega zabieg?

Rozszerzone naczynka krwionośne - teleangiektazje to problem z którym zmaga się coraz więcej kobiet. Teleangiektazje pojawiają się u kobiet w wieku ok. 2o lat wraz z wiekiem częstość ich występowania znacznie wzrasta i już około 80%kobiet w wieku 60 lat zmaga się z tym problemem. Teleangiektazje mogą występować również u mężczyzn jednak w ich przypadku zmiany są na ogół mniej nasilone.

Przyczyny powstawania niedoskonałości skóry są bardzo różne począwszy od nadmiernej wrażliwości skóry na kontakt z bodźcami zewnętrznymi, zaburzenia krążenia, poprzez zmiany wywołane czynnikami o podłożu genetycznym lub hormonalnym. Głównym powodem występowania zmian jest  niewielka elastyczność ścianek naczyń krwionośnych. W efekcie na skórze twarzy  pojawiają się niewielkie, rozszerzone naczynka, z reguły w okolicach nosa, na policzkach i na brodzie. Podobnie powstają naczynka  na skórze szyi, dekoltu i nogach.

Na czym polega zamykanie naczynek?

Nasz gabinet proponuje zamykanie naczynek metodą elektrolizy i termolizy z wykorzystaniem prądu wysokiej częstotliwości i prądu stałego. W zabiegach metodą elektrolizy stosuje się prąd galwaniczny aplikowany w sposób ciągły lub impulsowy. Naczynie ulega zamknięciu w wyniku zjawiska elektrolizy, które zachodzi w obszarze jego lokalizacji. W zabiegach metoda termiczną stosuje się prąd wysokiej częstotliwości. Naczynie zostaje zamknięte w wyniku koagulacji termicznej. Istotną rolę odgrywa tu ciepło powodujące termiczne uszkodzenie (ścięcie) białek zlokalizowanych w tkance. Usuwając teleangiektazje stosujemy również metodę łączoną tzw. blend. Zabieg zamykania naczynek tą metodą ścina białka w naczyniach krwionośnych  w wyniku czego naczynko samoistnie uszczelnia się i zamyka.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, rumień, zasinienie, skóra może być obolała. Po niedługim czasie pojawią się strupki, w obrębie usuniętych zmian. Strupki goją się ok 2-3 tygodnie, pozostawiamy je na skórze do momentu regeneracji skóry. Nie drapiemy!!!

Czy jeden zabieg wystarczy?

Dla mniejszych naczynek zwykle wystarcza jeden zabieg dla rozległych teleangiektazji lub sieci rozszerzonych naczynek należy powtórzyć zabieg. Efekt zamykania naczynek widoczny jest od razu, jednak pełna regeneracja skóry wymaga czasu, trwa nawet do trzech tygodni. Zabieg możemy powtarzać w odstępach czasu co 3-4 tygodnie.

Czas trwania zabiegu:

w zależności od ilości zmian

Cena:

Zamykanie naczynek –  twarz 260 zł
Zamykanie naczynek – czoło 150 zł
Zamykanie naczynek – nos 100 zł
Zamykanie naczynek – policzki 150 zł
Zamykanie naczynek – szyja 200 zł
Zamykanie naczynek – dekolt od 150 zł
Zamykanie naczynek – pojedyncze naczynko od 70 zł