Depilacja laserowa a inne metody depilacji

Problem odrastającego owłosienia dotyka wielu osób. Zgolone włoski odradzają się i determinują do coraz częstszych depilacji. Im więcej proponuje się nam różnych rozwiązań, tym większy mamy problem z wyborem. Aby wybrać odpowiednią metodę, musimy odpowiedzieć sobie na trzy podstawowe pytania, które pozwolą nam na określenie naszych potrzeb.

Są nimi:

  • jak dużo czasu chcemy poświęcić jednemu zabiegowi?
  • na jaki nakład finansowy możemy sobie pozwolić?
  • jakie chcemy osiągnąć efekty?

Przy wyborze najlepszej dla nas metody powinniśmy porównać efekty wszystkich proponowanych nam sposobów. Poniższa tabela jest zestawieniem tych najpopularniejszych z uwzględnieniem kryteriów jakimi się najczęściej kierujemy:

Zwykła Maszynka Plastry z woskiem Depilator elektryczny Kremy i pianki Depilacja laserowa
Czas zabiegu od 5 do 30 minut od 20 do 60 minut od 20 do 60 minut od 10 do 60 minut od 20 minut do 3-4 godzin
Jak często trzeba powtarzać zabieg? minimum co dwa dni co 3–4 tygodnie co 2–3 tygodnie co 3–4 dni 3-6 zabiegów w odstępach 4-12 tygodniowych daje efekt całkowitego pozbycia się owłosienia
Cena od 2 do 60 zł w warunkach domowych: od 3 do 30 zł, w gabinecie kosmetycznym: od 20 do 150 zł od 60 do 500 zł od 3 do 50 zł w gabinecie kosmetycznym: od 100 do 600 zł
Czy zabieg jest bolesny? nie tak tak nie w zależności od indywidualnej wrażliwości na ból

Jak widać z powyższego zestawienia najtrwalszym i praktycznie bezbolesnym sposobem depilacji jest zastosowanie lasera. Epilacja już po 3 – 4 zabiegach może dać satysfakcjonujący efekt, utrzymujący się nawet przez całe życie. Możemy odnieść wrażenie, że nie stać nas na tak drogi zabieg. Ale pamiętajmy, że inne metody tylko przy jednorazowym użyciu wydają się tańsze. Biorąc pod uwagę fakt, że po depilacji zwykłą golarką, woskiem, kremami i piankami, czy nawet depilatorem, jesteśmy zmuszeni co jakiś czas powtarzać czynność, suma wydanych na to pieniędzy znacznie przewyższa całkowity koszt depilacji laserowej.

Epilacja jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, poprzedzonym przeprowadzonym wywiadem z wyszkoloną kosmetyczką, która najpierw dokładnie określa stan zdrowia naszej skóry, a następnie kwalifikuje do zabiegu. Mamy zatem gwarancję, że światło lasera nie wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie. Obecnie jest to najskuteczniejsza metoda pozbycia się niechcianego owłosienia.