Czym jest liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa to przede wszystkim bezbolesny i nieinwazyjny zabieg wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej. Metoda ta pozwala na modelowanie sylwetki przy pomocy ultradźwięków. Należy jednak pamiętać, że tę formę „leczenia” stosuje się w celu lokalnego pozbycia się nadmiaru tłuszczu, nie stosuje się jej jednak w leczeniu ogólnej nadwagi. Liposukcja ultradźwiękowa jest także skutecznym narzędziem w przypadku likwidacji cellulitu, a w połączeniu z falami radiowymi i endermologią,  które pobudzają produkcję kolagenu dając doskonałe efekty.

Liposukcja wpływa nie tylko na zmianę figury, ale także poprawia krążenie oraz zwiększa przyswajanie składników aktywnych.

 • Karol

  Witam,
  chciałbym poddać zabiegowi liposukcji brzucha i talii, jednak wiem, że nie będę mógł poświęcić dużo czasu na aktywność fizyczną – może 2xtygodniu. Czy zatem utrzymując optymalną dietę, można utrzymać pożądany stan tkanki tłuszczowej po zabiegu ?

  Proszę również o informację dotyczącą konsekwencji zdrowotnych po zabiegu. Znalazłem w internecie badania (amerykańskie i brazylijskie), które podają, że jakoby nie przestrzeganie :rygorystycznej diety i większej aktywności fizycznej, niż przed zabiegiem” tłuszcz będzie się odkładał w innych partiach ciała oraz w trzewiach. Zwłaszcza ten drugi przypadek może być niekorzystny dla zdrowia.

  Czy zatem warto się poddawać temu zabiegowi ?

  Będę wdzięczny za informację,

  pozdrawiam

  • Salon Viviean

   Pana zapytanie dotyczy prawdopodobnie liposukcji chirurgicznej, a nie ultradźwiękowej. Są jednak między nimi pewne podobieństwa jak i różnice.
   W obu przypadkach (po odsysaniu tłuszczu i serii zabiegów liposukcji ultradźwiękowej), czyli po uzyskaniu już optymalnego poziomu tkanki tłuszczowej i pożądanej sylwetki, efekt taki można utrzymać tylko wtedy jeśli będziemy o siebie odpowiednio dbać. Co to oznacza w praktyce? Musi być zachowana optymalna i zrównoważona dieta oraz wskazana jest choćby minimalna aktywność fizyczna. Jeśli po zabiegu powrócimy do dawnych dawnych, niewłaściwych nawyków żywieniowych i stylu życia, to nadmiar tkanki tłuszczowej powróci. I tu właśnie pojawiają się różnice między tymi dwiema metodami. Odsysanie tłuszczu wiąże się z usunięciem komórek tłuszczowych (które w ciągu życia wielokrotnie napełniają się i pozbywają tłuszczu), dlatego, jeśli po zabiegu znów będziemy tyć, to rzeczywiście w innym miejscu niż przed zabiegiem, dlatego, że komórki tłuszczowe na innych partiach ciała, będą musiały przyjąć nadmiar tłuszczu, stąd często zdarza się, że pacjenci mogą tyć tam, gdzie zawsze byli szczupli. Odkładanie tłuszczu w trzewiach jest także realne. Liposukcja ultradźwiękowa natomiast polega w skrócie na opróżnieniu komórek tłuszczowych z nadmiaru tłuszczu, uzyskując w ten sposób szczuplejszą sylwetkę. Jeśli w wyniku nieprawidłowego odżywiania i braku aktywności fizycznej miałoby nastąpić znów przybieranie na wadze to tłuszcz lokowałby się tam, gdzie są największe do tego predyspozycje (u każdego to sprawa indywidualna, często genetyczna), najczęściej właśnie tam, skąd usunięty został problem.
   Proszę wziąć także po uwagę inwazyjność zabiegów. Liposukcja chirurgiczna to operacja w znieczuleniu ogólnym, niosąca wiele zagrożeń i powikłań zarówno w trakcie jak i po. Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem kosmetologicznych, nieinwazyjnym, nie przerywającym ciągłości naskórka. Po zabiegu przystępujemy od razu do codziennych czynności, ponieważ zabieg polega na działaniu od zewnątrz kilkoma głowicami, z których każda emituje inne zjawisko fizyczne i w różny sposób przyczynia się do usuwania tłuszczu z komórek. Zabieg w zależności od partii ciała trwa od 40 minut. Więcej na temat zabiegu można przeczytać: http://viviean.pl/liposukcja-ultradzwiekowa/

   Pyta Pan czy warto poddać się zabiegowi liposukcji. Warto! Ale ze względu na bezpieczeństwo i nieinwazyjność metody zalecamy liposukcję ultradźwiękową jako metodę pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej. Zapraszamy do naszego salonu na bezpłatne konsultacje.

   • Karol

    Uprzejmie dziękuję za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Rzeczywiście chodziło mi o zabieg chirurgiczny. Jednak w związku z moimi wątpliwościami i po zapoznaniu z się z faktami przedstawionymi przez Państwa zdecydowanie wybieram ten drugi, kosmetyczny zabieg.