Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa :

(inaczej epilacja) to nic innego, jak trwałe pozbycie się włosków wraz z mieszkiem ze wszystkich części ciała. Ich usuwanie – jak sama nazwa wskazuje, odbywa się za pomocą lasera. W odczuciu niektórych osób zabieg może być bolesny lub całkowicie bezbolesny, w zależności od wrażliwości skóry jak i innych cech indywidualnych.

depilacja laserowa

 

Depilacja laserowa włosków jest zabiegiem powierzchownym. Polega na wnikaniu odpowiedniej wiązki światła do melaniny – naturalnego pigmentu występującego w cebulkach włosów, który warunkuje ich wzrost. Komórki mieszka dzięki przepływającej energii osiągają odpowiednią temperaturę, która powoduje ich spalenie. Jasne włosy, które zawierają mniej barwnika nie pochłaniają tyle samo promieni laserowych, co włosy ciemne. W związku z tym efekt końcowy może nie być do końca satysfakcjonujący.

Jedna aplikacja światła usuwa kilkadziesiąt włosków na powierzchni o średnicy 9 mm. Cały zabieg odbywa się partiami. Trwa od 20 minut do 3 godzin (w zależności od tego, na depilację jakiej części ciała się zdecydujemy). Jednak niezależnie od poświęconego czasu, epilacja gwarantuje zadowolenie nawet na parę lat.

Aby rezultaty depilacji laserowej Cię satysfakcjonowały, zabieg należy rozłożyć na kilka etapów (minimum 3-4 zabiegi). Musisz pamiętać, że promień lasera działa tylko na włoski w fazie wzrostu (anagenu). Dlatego należy dać czas tym, które są w fazie spoczynku (telogenu).

Najpierw zalecana jest konsultacja z kosmetyczką, która przeprowadzi dokładny wywiad, określi stan Twojego zdrowia i poinformuje o czynnościach przed i po epilacji. Kobiety, które mają problemy z gospodarką hormonalną powinny przed zabiegiem ją uregulować bądź liczyć się z tym, że włoski po jakimś czasie mogą się znowu pojawić. Są one jednak bardzo cienkie i słabe w związku z tym łatwo je usunąć.

Kiedy przeprowadza się zabieg epilacji?

 • w celach kosmetycznych – na wszystkie części ciała
 • w zaburzeniach endokrynologicznych – hirsutyzm, hipertrychoza (wskazane po terapii hormonalnej)
 • w stanach zapalnych skóry po depilacjach chemicznych, woskiem i goleniu
 • u mężczyzn mających problem z przerzedzeniem odrostu po goleniu

Depilacja laserowa jest najpewniejszym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia.

 • Mateusz

  Witam
  Mam pytanie mam 18 lat , chciał bym usunąć owłosienie na plecach jak i również na klatce piersiowej jaka cena jest takiego zabiegu ?

  • Salon Viviean

   Witam, jeszcze trwa wiosenna promocja, a zatem w przypadku męskich pleców i klatki piersiowej jest to cena odpowiednio od 299 zł (zamiast 600 zł) i 249 zł (zamiast 500 zł).

 • Ela

  witam
  miałam już jeden zabieg IPL, czy następny mogę wziąć laser diodowy LIGHT SHEER?
  Czy jest to bolesny zabieg?
  jakie są następstwa opalania się po zabiegu?

  • Salon Viviean

   Witam, nie ma przeciwwskazań, aby po fotoepilacji IPL’em wykonać depilację laserową LightSheer, należy tylko spełniać pewne warunki.
   1. Włosy powinny być nadal ciemne i raczej grubsze. IPL osłabia włosy, ale po jednym zabiegu zapewne nie osłabił ich aż tak bardzo.
   2. Cebulki muszą być zdrowe i silne. Aby uzyskać dobry efekt depilacji LightSheer, należy odczekać co najmniej 1 miesiąc po zabiegu IPL.
   3. Nie należy kumulować w skórze promieniowania słonecznego ani tego pochodzącego od IPL i lasera LightSheer, ponieważ może dojść do poparzenia i powstawania blizn lub przebarwień. Dlatego od zabiegu IPL również należy odczekać co najmniej 1 miesiąc.

 • Kasia

  witam. mam ogromny problem z wąsikiem z tym że są to włoski dość jasne (kilka ciemniejszych) i bardzo szybko odrastają co jest bardzo meczące … czy jest na to jakas skuteczna metoda by pozbyc sie ich na dłużej niz miesiac bądz na zawsze??

  • Salon Viviean

   Witam, najskuteczniejszą i najtrwalszą metodą usuwania owłosienia jest metoda laserowa Light Sheer. Im ciemniejsze włosy, tym lepszy efekt depilacji. Warto przyjść do nas konsultację, abyśmy mogli ocenić czy Pani włosy kwalifikują się do zabiegu. Jeśli rzeczywiście będą za jasne, to postaramy się doradzić inne postępowanie.

 • Innowata

  Witam, za miesiąc chciałabym się zdecydować na depilacje laserową górnej części wargi. Włoski są ciemne i widoczne dlatego jest to dla mnie dosyć duży dyskomfort, zwłaszcza w świetle słonecznym. Mam pytanie – czy muszę się jakoś do tego przygotowywać? Co ile miesięcy będę musiała powtórzyć wizytę?

  • Salon Viviean

   Witam, aby właściwie przygotować się do depilacji wąsika należy przede wszystkim odstawić pesetę, wosk i krem do depilacji. Można stosować maszynkę jednorazową, a pojedyncze włoski można przycinać nożyczkami. Zarówno przed pierwszym zabiegiem, jak i między zabiegami należy unikać słońca, najlepiej stosować krem z wysokim filtrem. Nie należy także: pić ziół światłouczulajacych, stosować kremów z witaminą A i C oraz kremów brązujących, przyjmować antybiotyków i niektórych leków. Na pierwszy zabieg najlepiej przyjść z nieogolonymi włoskami, aby na miejscu określić powierzchnię depilacji, kolor i grubość włosów. Kolejne zabiegi odbywać się będą po co najmniej 4 tygodniach. Zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje, gdzie udzielimy szczegółowych informacji lub prosimy o kontakt telefoniczny.

 • Nina

  jestem po jednym zabiegu, wąsik Wydaje mi się, że żadnych efektów pozytywnych nie ma. Jestem po wycięciu tarczycy i narządów rodnych. Czy dalsze moje starania mają sens? Jak pozbyć się tego owłosienia? Ile wizyt muszę mieć?

  • Katarzyna

   W celu uzyskania pożądanego efektu wskazane jest wykonanie całej serii, dlatego po jednym zabiegu brak efektu jeszcze nie jest niepokojący. Jednak w Pani przypadku pojawiają się pytania: co było powodem usunięcia narządów rodnych, jaki jest sposób regulacji gospodarki hormonalnej po operacji itp. Aby Pani pomóc potrzebujemy więcej informacji, dlatego zapraszamy Panią na konsultację do naszego Salonu. Na miejscu przeprowadzimy wywiad i dopiero wówczas będziemy w stanie właściwie doradzić.