Jak działają fale radiowe?

Fale radiowe oddziałują w obrębie wybranego obszaru i wnikają w skórę do głębokości około 20mm – dzięki temu nie wpływają na całe ciało. Przenoszą energię do głębszych warstw skóry, co prowadzi do podgrzania struktur skóry i tkanki tłuszczowej. Ma to na celu pobudzenie produkcji kolagenu, a także zwiększenie metabolizmu i kurczenie się komórek tłuszczowych. Powoduje to redukcję tkanki tłuszczowej, podciągnięcie zwiotczałych obszarów skóry i wygładzenie zmarszczek.

Ogrzanie komórek tłuszczowych prowadzi do wydzielenia płynnego tłuszczu w postaci kwasu tłuszczowego oraz zwiększa ich metabolizm. Tłuszcz ten przemieszcza się do przestrzeni międzykomórkowych, a następnie jest transportowany do układu krwionośnego. Tam jest trawiony przez wątrobę oraz wydalany przez nerki i system trawienny.

Lifting polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych. Pod wpływem ciepła ulegają one skurczeniu, a wtórnie także napięciu. Wytwarzane ciepło przyczynia się do przyspieszonego syntetyzowania białek przez fibroblasty. Białka są niezbędne do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki nim skóra staje się bardziej elastyczna i napięta.