Jak działa manualne oczyszczanie?

Zanim zabieg zostanie przeprowadzony, powinno się ustalić dokładnie jaki rodzaj cery i jakie problemy skórne posiada osoba zainteresowana. Kiedy już wszelkie szczegóły zostaną ustalone, a wątpliwości rozwiane można przystąpić do oczyszczania.

Zabieg oczyszczania cery rozpoczyna się od pełnego demakijażu twarzy (włącznie z oczami). Następnie na twarz nakłada się maskę rozpulchniającą. Działanie tego preparatu zostaje zwiększone poprzez zastosowanie wapozonu, czyli urządzenia wytwarzającego ciepłą parę. Na koniec waponizacji stosuje się ozonowanie, czyli włączenie do zabiegu ozonu, który działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie. Cały zabieg z zastosowaniem wapozonu trwa około 20 minut.

Następnie można rozpocząć manualne oczyszczanie twarzy. Z każdej partii twarzy usuwa się maskę i kolejno oczyszcza się ją z zaskórników i innych zanieczyszczeń.  Oczyszczanie jest bardzo delikatne i nie sprawia bólu choć momentami może dawać nieprzyjemne wrażenie. Po oczyszczeniu cery stosuje się peeling kawitacyjny, a następnie darsonwalizację, która odkaża skórę. Na zakończenie całego zabiegu na twarz nakłada się wedle wyboru krem lub maskę.