Jak działa laserowe usuwanie przebarwień?

Zabiegi dla skóry pokrytej plamami pigmentacyjnymi działają głównie rozjaśniająco, jedynie zabiegi z użyciem aparatu E-light przynoszą rezultaty. Połączenie technologi IPL + RF daje najlepsze efekty w walce z przebarwieniami.

Zabieg usuwania przebarwień na skórze polega na naświetlaniu obszaru skóry intensywnym źródłem światła żółtego. Podczas zabiegu melatonina wybiórczo pochłania owe światło, przez co podgrzaniu ulegają komórki zawierające barwnik, a to w ostatecznym efekcie je niszczy. Przebarwienia ciemnieją w ciągu kilku godzin po zabiegu, należy być przygotowanym, że mogą nawet nabrać koloru gorzkiej czekolady. Następnego dnia po zabiegu rozpoczyna się proces łagodnego złuszczenia i trwa około 2 tygodni.

Ważne jest aby pamiętać, iż przed ani po zabiegu nie należy narażać skóry na promienie słoneczne ani opalać się w solarium. Oprócz zabiegów laserowych, pacjent powinien stosować kremy rozjaśniające i blokujące procesy produkcji melatoniny oraz kremy z wysokimi filtrami słonecznymi.