Jak działa darsonwalizacja?

Działanie prądów d’Arsonvala polega głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe skóry. Zabieg ten uspokaja skórę po zabiegach mocno oczyszczających lub po nakłuciach skóry.

Kolejnym atutem darsonwalizacji jest wydzielanie ozonu podczas zabiegu. Ozon eliminuje bakterie beztlenowe, które bytują na naszej skórze, głownie Propronibacterium acne odpowiedzialne za rozwój zmian trądzikowych. Dodatkowo w połączeniu z propolisem obkurcza ujścia gruczołów łojowych oraz reguluje ich wydzielanie.

Darsonwalizacja jest bardzo prostą metodą – najprościej rzecz ujmując procedura polega na włączeniu urządzenia i przemieszczaniu szklanej końcówki po skórze. Dzięki niej w głąb skóry przedostają się prądy, które działają leczniczo. Podczas zabiegu widoczne jest pomarańczowe iskrzenie zachodzące w końcówce.

Dodatkowym atutem stosowania darsonwalizacji jest jej korzystny wpływ na rozszerzone naczynia, odżywienie oraz przemianę materii w tkance skórnej. Zabieg jest nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny.