IPL (nie jest laserem)

W medycynie estetycznej i kosmetologi IPL należy do starszych technologii. Charakteryzuje się dość wysoką mocą promieniowania oraz możliwością ustawienia sekwencji błysku wielokrotnego (zmiennych naświetleń). Daje to możliwość leczenia trądziku i zamykania naczyń krwionośnych, natomiast nie przynosi on wymiernych skutków przy depilacji laserowej.Wynika to z faktu, że IPL nie usuwa włosa z mieszka, a jedynie usypia go na kilka miesięcy. Po tym czasie włos budzi się i zaczyna znowu rosnąć.

IPL emituje niejednolite wiązki światła (rozproszone i o różnej długości), które mogą docierać do różnych głębokości skóry i działać wielokierunkowo – jednocześnie stymulować produkcję kolagenu i likwidować plamki, zmarszczki oraz zaczerwienienia.

Chociaż efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej dawce, zalecane jest, by czynność wykonać kilka razy.

Czy zabieg przeprowadzony IPL jest bolesny?

To zależy od progu bólu pacjenta. Jedne osoby odczuwają tylko delikatne pieczenie, inne natomiast mają wrażenie przykładania żelazka do twarzy. Mimo wszystko IPL zapewnia przeprowadzenie bezpiecznych zabiegów skórnych, bez jakichkolwiek uszkodzeń tkankowych.

Efekty działania światła IPL:

 • redukcja zmarszczek
 • skóra wytwarza więcej kolagenu – staje się elastyczna i sprężysta
 • usunięcie przebarwień skórnych
 • zamknięte i usunięte naczynia krwionośne
 • Sookie

  hmmm w zeszłym roku byłam na depilacji właśnie IPL i kosmetyczka powiedziała, że to depilacja LASEROWA… oczywiście efekty mnie nie zadowoliły, ale kosmetyczka zwaliła to na za ciemną karnację (wcale nie jest taka ciemna…). Ostatnio przeczytałam że IPL to nie laser, Państwo też piszą, że IPL nie nadaje się do depilacji…. i co mam teraz zrobić? czuję się oszukana i okradziona przez kosmetyczkę :((((

  • Salon Viviean

   Witam, nie pisze Pani jakie były włosy przed depilacją, jakie są aktualnie po IPL’u, ile było zabiegów tą metodą i kiedy był ostatni zabieg. Aby doradzić Pani, co można w tej sytuacji zrobić musimy znać takie szczegóły. Zazwyczaj włosy po IPL’u są jaśniejsze i cieńsze niż przed zabiegami, więc często takie włosy są trudne do usunięcia Light Sheer’em. Zapraszamy Panią na konsultację, podczas spotkania ustalimy szczegóły poprzedniej depilacji i zobaczymy co można zrobić dalej.

 • salon fryzjerski kerzyn

  dlatego trzeba kupować lasery diodowe,
  i zapomniec o problemach.