Darsonwalizacja

Podczas wykonywania różnego typu zabiegów kosmetycznych, skóra często jest podrażniana, czego efektem są zaczerwienienia i ślady po wkłuciach bądź uciskaniu i wyciskaniu. Uzupełnieniem do tych zabiegów jest darsonwalizacja, której celem jest znaczne złagodzenie efektów ingerencji kosmetycznej.

Zabieg ten wykorzystuje działanie prądów d’Arsonvala – stąd nazwa darsonwalizacja. Prądy te mają bardzo wysoką częstotliwość, długość oraz natężenie sięgające rzędu miliamperów. Generowane są poprzez transformator, a poprzez specjalne końcówki urządzenia przekazywane do ciała. Ich działanie biologiczne polega na wytworzeniu minimalnej ilości ciepła w tkankach – przez co prądy te wywierają wpływ na zakończenia nerwów wegetatywnych, co przejawia się zmianami w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych skóry.

Darsonwalizacja ma działanie uspokajające, przeciwbólowe i antybakteryjne. Jest to metoda stosowana najczęściej jako uzupełnienie innych zabiegów.

Działanie prądów d’Arsonvala polega głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe skóry. Zabieg ten uspokaja skórę po zabiegach mocno oczyszczających lub po nakłuciach skóry.

Kolejnym atutem darsonwalizacji jest wydzielanie ozonu podczas zabiegu. Ozon eliminuje bakterie beztlenowe, które bytują na naszej skórze, głownie Propronibacterium acne odpowiedzialne za rozwój zmian trądzikowych. Dodatkowo w połączeniu z propolisem obkurcza ujścia gruczołów łojowych oraz reguluje ich wydzielanie.

Darsonwalizacja jest bardzo prostą metodą – najprościej rzecz ujmując procedura polega na włączeniu urządzenia i przemieszczaniu szklanej końcówki po skórze. Dzięki niej w głąb skóry przedostają się prądy, które działają leczniczo. Podczas zabiegu widoczne jest pomarańczowe iskrzenie zachodzące w końcówce.

Dodatkowym atutem stosowania darsonwalizacji jest jej korzystny wpływ na rozszerzone naczynia, odżywienie oraz przemianę materii w tkance skórnej. Zabieg jest nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny.

Cennik:

Darsonwalizacja twarzy/ partii ciała 50 zł
Darsonwalizacja w zabiegu 30 zł