Czym jest manualne oczyszczanie?

Rozwój kosmetyki i dziedzin temu pokrewnych wyraźnie postępuje na przestrzeni wieków. Obecnie coraz bardziej udoskonala się środki, które mają zapewnić człowiekowi zdrowy i młody wygląd. I chociaż nadal nie wynaleziono eliksiru młodości to posiadamy już do dyspozycji szereg zabiegów kosmetycznych , aparatury i kosmetyków, wpływających zbawiennie na nasz wygląd oraz samopoczucie.

Oczyszczanie cery to jeden z najbardziej znanych i popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Jest on niezmiernie popularny przede wszystkim dlatego, że w zasadzie każdy rodzaj cery potrzebuje raz na jakiś czas oczyszczenia. Każdy w mniejszym bądź większym stopniu posiada kłopoty z cerą. Najczęstsze problemy skórne to: zaskórniki, prosaki i kaszaki.

  • Zaskórniki to drobne czopy rogowo – łojowe, które zalegają w przewodach gruczołów łojowych. Zaskórniki mają ciemną powierzchnie i mogą być otwarte bądź zamknięte. Zazwyczaj pojawiają się tam gdzie występuje na skórze łojotok.
  • Prosaki to małe otwory o białym kolorze, umiejscowione tuż pod naskórkiem. Zazwyczaj są to torbiele gruczołu potowego lub łojowego, które powstają w wyniku nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej poprzez zaczopowanie ujścia mieszka włosowego. Prosaki są twarde w dotyku.
  • Kaszaki są podobne do prosaków jednak często występują w skupiskach i mają większe rozmiary. Nie wykazują cech zapalnych, są pokryte skórą i zazwyczaj nie da się ich usunąć u kosmetyczki, gdyż może to pogorszyć ich stan lub też przynieść niewielki efekt.

Wizyta u kosmetyczki może więc rozwiązać problem z prosakami i zaskórnikami. Jeśli zauważysz, że twoja cera potrzebuje odświeżenia udaj się na manualne oczyszczanie twarzy.

Komentowanie jest wyłączone