Jak działa laserowe usuwanie rozstępów?

Odpowiednio dobrana energia lasera doprowadza do odparowania pewnej ilości tkanki blizny. Energia lasera także podgrzewa rozstępy, aby doszło do ich ponownego modelowania. Dodatkowo, E-light wyrównuje kolorystykę rozstępów. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk.

Ultradźwięki to idealna metoda pozbywania się niewielkich rozstępów, które są efektem m. in. ciąży. Stosowane po porodzie przyczyniają się do powrotu dawnego wyglądu skóry, np. na brzuchu. Ultradźwięki niwelują „fałdkę” po cesarskim cięciu i zmniejszają opuchliznę.

Zabieg ten powinien być wykonany po około 4 miesiącach od rozwiązania ciąży, jednakże nie powinno się go wykonywać u kobiet karmiących piersią. Niestety, dużych i „starych” rozstępów nie da się usunąć.

 • anna

  Ja jestem miesiac po porodzie i mam rozstepy na brzuchu na boczkach troszke na udach pupie i piersiach. Na brzuchu mam sporo takich krotkich malych rozstepow w kolorze rozowym . Czy mozna wykonac jednorazowo zabieg na wszystkie partie ciala? I ile zabiegow potrzeba by usunac rozstepy? Czy skora na brzuchu po zabiegu laserem troche sie uelastyczni?

  • Salon Viviean

   W Pani przypadku polecamy zabieg mezoterapii igłowej. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiedniego preparatu, redukującego widoczność rozstępów. Zabieg jest najbardziej skuteczny w przypadku świeżych i czerwonych rozstępów. W zależności od wielkości zmian, może być potrzebnych od jednego do kilku zabiegów. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, można podczas jednej wizyty wykonać zabieg na większej ilości partii. Jednym z głównych przeciwwskazań jest karmienie piersią.
   Zapraszamy na konsultację do naszego Salonu, abyśmy mogli udzielić więcej informacji oraz przybliżyć ilość potrzebnych zabiegów.
   Zapraszamy serdecznie!

 • Daria

  Zabieg działa jak rozstępy są w fazie zapalniej, a jednocześnie należy odczekać 3-4 miesiące po porodzie aby poddać się takiemu zabiegowi, ale jaka jest pewność, że przez ten czas rozstępy nie zmienią się na fazę zanikową i nie staną się białe, a wtedy nic się nie da zrobić. Byłabym zainteresowana takim zabiegiem ale boję się, że im dłużej będę czekać tym trudniej będzie coś z nimi zrobić. Jestem miesiąc po porodzie i karmię piersią, a brzuch jest w opłakanym stanie.

  • Salon Viviean

   Rzeczywiście, aby skutecznie usunąć rozstępy należy szybko działać. Rozstępy są podatne na działanie lasera, gdy są w fazie zapalnej. Teoretycznie faza ta trwa około 9 miesięcy od momentu pojawienia się rozstępów. Każdy organizm jest inny, dlatego ten okres u różnych osób może być krótszy lub dłuższy. Najlepiej jest poddać się zabiegowi usuwania rozstępów około 1 miesiąc po zakończeniu karmienia. Jeśli występują one już od kilku miesięcy, to jak najszybciej zapraszamy na konsultację do naszego Salonu, po obejrzeniu rozstępów doradzimy sposób postępowania.

 • patrycja

  w tym tygodniu koncze karmic piersia jestem 6 miesiecy po cesarskim cieciu a moje rozstepy na brzuchu sa koloru brazowego czy i kiedy moge przyjsc na zabieg (tzn czy moge od razu przyjsc czy musze teraz odczekac chwile po tym karmieniu). Chcialabym choc troche zniwelowac wyglad tych rozstepow.

  • Salon Viviean

   Zapraszamy jak najszybciej na konsultację do naszego salonu. Na miejscu ocenimy stan rozstępów i dobierzemy właściwą metodę ich redukcji oraz odpowiedni termin zabiegu. Im szybciej zdecyduje się Pani na rozpoczęcie kuracji, tym efekty będą lepsze.

 • weronika

  witam ma wielki problem .Moje rozstępy są białe i jestem po ciąży 3 lata Czyli dość długo zwlekałam, najgorsze mam na brzuchu ,są bardzo szerokie i brzydkie .Chciałbym się dowiedzieć czy mam szanse choć w połowie pozbyć się rozstępów ??

  • Katarzyna

   Wielka szkoda, że nie zajęła się Pani tym problemem wcześniej, gdy były one jeszcze zabarwienia czerwono-różowego. Teraz możemy jedynie spróbować je delikatnie wygładzić mikrodermabrazją, jednak nie usuniemy ich całkowicie.

 • Emilia

  Jak poważnym przeciwwskazaniem jest karmienie piersią? Ponieważ ograniczenie to dotyczy większości interesujących nie zabiegów, chciałabym wiedzieć dokładniej jego przyczyny? Jak długo po porodzie można liczyć na skuteczność zabiegu usuwania rozstępów?

  Dziękuję i pozdrawiam,
  Eilia

  • Katarzyna

   Karmienie piersią przy wykonywaniu jakichkolwiek zabiegów laserowych jest przeciwwskazaniem. W tym czasie zmienia się gospodarka hormonalna, co może doprowadzić do pojawienia się przebarwień bądź bliznowaceń. Aby usunąć rozstępy, należy odczekać ok. 3-4 miesięcy po porodzie. Rozstępy powinny być w fazie zapalnej, czyli w kolorze czerwonym.

 • karolina

  witam, rozumiem ze zabieg nie dziala na biale rozstepy?

  • Katarzyna

   Zabieg usuwania rozstępów działa tylko na te, które są w fazie zapalnej – czerwone. Na tym etapie są największe szanse, aby je usunąć. Natomiast na rozstępy w II fazie – zanikowej (białe), możemy jedynie wpłynąć, poprawiając ich stan, wygląd, ale nie pozbędziemy się ich w 100%.