Depilacja laserowa twarzy i szyi

Owłosienie na twarzy, zwłaszcza nadmierne, jest przyczyną wielu kompleksów kobiet i problemów mężczyzn z ciągłym goleniem. Depilacji laserowej twarzy i szyi mogą się poddać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ponieważ od dawna zabieg taki nie jest ujmą na honorze prawdziwego macho. Kobiety doceniają zadbanych panów!

Górna warga

Dla kobiet szczególnie uciążliwe jest występowanie włosków w okolicach ust. Mają one zazwyczaj postać delikatnego meszku. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy tzw. wąsik ma oblicze grubych, bardzo widocznych włosków.

Problem owłosienia górnej wargi dotyczy głównie kobiet o ciemnych włosach lub ze skłonnością do podwyższonego poziomu testosteronu. Na porost włosów na twarzy wpływają również zaburzenia gospodarki hormonalnej, występujące między innymi w okresie menopauzy.

Usuwanie owłosienia metodą mechaniczną lub chemiczną z okolicy twarzy najczęściej nie przynosi trwałych i zadowalających rezultatów. Co gorsza, każda tego typu depilacja sprawia, że włoski stają się grubsze i coraz bardziej widoczne.

Rozwiązaniem takich problemów jest zastosowanie depilacji laserowej twarzy. Dzięki niej kobiety nie muszą się martwić, że problem wąsika będzie powracał. Już po 3 – 4 zabiegach mieszek włosowy zostaje niemalże bezboleśnie i trwale usunięty. Z racji tego, że depilowana powierzchnia jest niewielka, zabieg epilacji wąsika nie jest metodą kosztowną i zapewne większość kobiet będzie mogła sobie na niego pozwolić.

Coraz chętniej laserowej depilacji twarzy poddają się mężczyźni. Większość z nich skarży się, że częste golenie powoduje wypryski, które stają się przyczyną nieestetycznie wyglądających strupków. W zależności od grubości zarostu trzeba się liczyć z tym, iż czynność będzie trzeba powtórzyć. Jednak ogranicza się to maksymalnie do 4- 5 zabiegów. Tylko tyle wystarczy, by definitywnie pożegnać się z notorycznie odrastającym zarostem.

Policzki

Z owłosieniem na policzkach mają problem zwykle brunetki (głównie z okolic Morza Śródziemnego i Azji). W tym wypadku metoda depilacji laserowej wymaga z naszej strony więcej cierpliwości, bowiem zabieg może być dość bolesny. Lecz nie trwa on długo, bo około 30 minut. W zależności od stopnia owłosienia, czynność należy wykonać kilkakrotnie w odstępach 4- tygodniowych.

Owłosienie na policzkach jest dla kobiety wyjątkowo wstydliwe. Nie możemy go przykryć ubraniem, ani zatuszować makijażem. Dodatkowo jest to cecha typowo męska. Na szczęście postęp technologiczny kosmetyki estetycznej daje nam dziś szansę pozbycia się uciążliwego kompleksu. Dajmy sobie szansę otworzyć się na świat i wreszcie lepiej się poczuć.

Szyja, żuchwa i broda

Pojedyncze włoski pojawiające się u kobiet w okolicach brody, żuchwy i szyi są najczęściej przyczyną naturalnych zmian hormonalnych występujących po 40 roku życia. Jednak niekiedy owłosienie przypominające męski zarost pojawia się u kobiet w różnym wieku. Są to objawy zaburzeń hormonalnych zwanych hirsutyzmem.

W przypadku jakichkolwiek zmian hormonalnych może się okazać, że potrzebna będzie dodatkowa konsultacja z ginekologiem, który zaleci odpowiedni sposób leczenia i zakwalifikuje do zabiegu. Komplikacje związane z gospodarką hormonalną mogą być przyczyną ponownego odrastania włosków, ponieważ laser działa na cebulki włosa warunkujące jego wzrost. Natomiast nie ma wpływu stymulację hormonalną.

Laser nie będzie pomocny w przypadku włosów siwych. Jeśli Twoje włosy nie mają intensywnego barwnika, światło lasera nie zadziała.

Laserowe usuwanie owłosienia z szyi, żuchwy i brody może powodować lekkie pieczenie, ale wszystko zależy od tolerancji pacjenta na ból. Czas trwania zabiegu to mniej więcej 20-30 minut. Czynność należy powtarzać od 4 do 6 razy w odstępach minimum 4 tygodniowych.

Satysfakcjonujące efekty są widoczne niemalże od razu. Ewentualne zaczerwienienia po zabiegu są naturalną reakcją skórną. Złagadza się je poprzez stosowanie maści przeciwbakteryjnej.

Laserowa depilacja okolic szyi sprawi, że wreszcie pozbędziesz się kompleksów i zaczniesz czuć się komfortowo i atrakcyjnie.

  • Mateusz

    Witam. Ma Pani racje, jestem po 3 zabiegu depilacji laserowej IPL+rf na zaroście twarzy. Mam wysoki poziom hormonów. A włosy się poprostu gdzie niedzie wypadły jakieś 5% całej twarzy no i trochę się może przecedziły, ale takich efektów, że mi tam z zabiegu na zabieg 20-30% włosów wypadło to nie zauważyłem. Moje pytanie czy właśnie tylko na twarzy tak jest czy wszędzie taka depilacja laserowa dla mężczyzn może nie zadziałać? I zgodzę się z tym, że depilacja Ipl+rf działa bo widzę, że mam jakieś małe gołe placki. Może się uda usunąć te wszystkie ciemne włosy. Jeszcze nie mogę powiedzieć bo jestem po 3 zabiegu. No, ale co mogę powiedzieć temu Panu powyżej, że seria zabiegów to nie wystarczy. Nie wiem czy 10 by wystarczyło. Będę się wybierać do lekarza, żeby zbadać poziom hormonów.

    • Salon Viviean

      W przypadku mężczyzn nie da się zagwarantować efektu depilacji bliskiego 100%. Słabsze efekty depilacji mogą mieć miejsce nie tylko na twarzy, ale także na całym ciele. Wszystko zależy od indywidualnych cech osobniczych, nigdy nie ma reguły, nie da się przewidzieć efektu ani ilości zabiegów.

  • Piotr

    Witam, jestem zainteresowany laserowym usunięciem zarostu z całej twarzy, również szyi. Jaka jest przybliżona cenna i ile przewidzianych zabiegów dodam mam twardy zarost. I czy włosy zostają definitywnie usunietę, po takich zabiegach? A może jest możliwość że tak powiem zmiękczenia zarostu poprzez 1-2 sesje aby nie usuwać całkowicie zarostu.
    Pozdrawiam

    • Salon Viviean

      Witam, ogólnie mówiąc u mężczyzn bardzo trudno jest usunąć trwale owłosienie, szczególnie na twarzy, ponieważ naturalnie wysoki poziom testosteronu powoduje produkcję nowych mieszków włosowych, cebulek i włosów. W Pana przypadku raczej można mówić o przerzedzeniu i zmiękczeniu zarostu, ale 1-2 zabiegi to może być jeszcze mało. Zapraszamy na konsultację do naszego salonu. Podczas spotkania będziemy w stanie powiedzieć więcej o efektach depilacji w Pana przypadku i cenie zabiegu, która jest uzależniona od depilowanej powierzchni.