Depilacja laserowa pach i rąk

Pachy są okolicą ciała depilowaną przez kobiety równie chętnie jak nogi. Jednak coraz częściej owłosienie tych części ciała staje się uciążliwe również dla mężczyzn, zwłaszcza dla sportowców, kulturystów czy panów pracujących jako tancerze lub striptizerzy. Panie natomiast bez względu na tryb życia chcą mieć zawsze gładkie, zadbane pachy.Rzadziej przeszkadza nam owłosienie rąk, chociaż i ten obszar staje się coraz popularniejszą powierzchnią przeznaczoną do depilacji.

Pachy

Epilacja pach wymaga od nas największej cierpliwości. Zabieg ze względu na delikatną skórę tych miejsc może być bolesny. Zadowalający efekt możemy osiągnąć po około 6 sesjach. Jednak czas trwania jednej jest naprawdę krótki, bo wynosi około 15 – 20 minut. Czynność należy powtarzać co 6-8 tygodni. Po zabiegu może wystąpić opuchlizna lub zaczerwienienie, które znikną w ciągu 2-3 godzin.

Dlaczego to właśnie laserowa depilacja pach jest najbardziej polecana?

Po pierwsze dzięki niej możemy raz na zawsze pozbyć się wciąż odrastającego owłosienia. Po drugie włosy są siedliskiem różnego rodzaju bakterii, które wspomagają wydzielanie brzydkiego zapachu. Po trzecie gładka skóra pach wygląda estetyczniej. Po czwarte inne sposoby depilacji nie dają tak dobrych efektów. Włoski szybko odrastają. Mało tego, stają się coraz ciemniejsze i grubsze. Dodatkowo częsta depilacja podrażnia cienką skórę pach, narażając ją na trudno gojące się podrażnienia lub stany zapalne.

Ręce

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: czy należy depilować skórę rąk? To wszystko zależy od nas samych. Zazwyczaj owłosienie występujące na rękach i dłoniach jest bardzo nieznaczne i nie kontrastuje z kolorem skóry, dlatego nie należy do uciążliwych. Najczęściej tego typu zabiegi wykonują sportowcy, np. kolarze, pływacy. Natomiast panie, które się decydują na depilację tych miejsc mają na uwadze głównie względy estetyczne. Jednak pamiętajmy, że jeśli użyjemy do tego celu którejś z metod mechanicznych bądź chemicznych, musimy się liczyć z tym, że odrastające włosy będą ostre i coraz grubsze. Tylko laserowa depilacja przynosi oczekiwane rezultaty.

Laserowa depilacja rąk nie jest bolesna, ale wymaga wielu sesji. Czas trwania zabiegu to około godziny. Kolejne należy wykonywać w 6-8 tygodniowych odstępach.

Zabiegom epilacji  rąk mogą się poddać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wybór depilowanych obszarów należy do nas samych. Aby cieszyć się gładką skórą całego ciała nie ma przeciwwskazań, by do tego celu wydepilować również obszar przedramion. Jednak pamiętajmy, że najlepszym do tego sposobem jest użycie lasera.

  • Anna

    Witam.
    Czy zabieg laserowy pach mozna wykonywac bedac w ciazy?

    • Salon Viviean

      Nie, zabiegi laserowe są zakazane w czasie ciąży.